Book Now!

Содржина и Услуги

Сервиси

Аеродромски превоз(дополнително плаќање)

Сервис за чистење

Маса за ламба

LED Осветлување

Телефон

Големо Огледало

Туш Кабина

Изнајмување на велосипед(дополнително плаќање)

Паркинг

Мини Бар

Клима Уред Ладење/Топлење

Прозори со Звучна Изолација

Сеф на Рецепција

Фен за коса

Нуркање(дополнително плаќање)

Лифт

Ормар

Систем За Гасење Пожар

Led TB 32″

Пешкири

Собна Услуга

Гел за туширање, шампон и сапун

Забрането внесување домашни миленици

Работна Маса

Сервис за будење/аларм

Вифи

Влечки

Рецепција 24/7

Услуги

Хотел “Village” е отворен Декември 2017 година со локација во центарот на Охрид, на само 300 м од меѓуградската автобуска станица, и само на неколку минути пешачење до плоштадот на Охрид, пристаништето и стариот дел на градот. Идеално лоциран за бизнис средби, семинари, конференциски средби, како и фамилијарни дружења и прослави.
Хотел Village поседува 4 ѕвезди и Ви гарантираме услуги и сместување од највисок квалитет.

Хотелот има капацитет од 37 соби со можност за сместување до 92 лица, од кои:
• 2 еднокреветни соби,
• 5 двокреветни соби со француски лежај
• 12 двокреветни твин
• 14 супериор твин соби (2+1)
• 4 де лукс апартмани (2+2)
Сместувањето вклучува: супер модерен ентериер на собите, минибар, хд лед телевизор,пристап кон безжична интернет конекција, телефон, клима уред и систем за затоплување.
Во склоп на Хотел Village работи нов модерен ресторан со луксузен амбиент и топла и пријатна атмосфера со капацитет за 100 лица, фоаје за 30 лица, комплетно опремена сала за конференции со капацитет за 50 лица, отворена и затворена тераса – кафетерија и двете со капацитет по 50 лица или вкупно за 100 лица.
За гостите од хотелот е обезбеден бесплатен паркинг простор.
Нашиот Хотел е дел од КАМ Village комплексот, а самото тоа ја збогатува нашата понуда и Ви нуди можност за користење на игротеката за деца Vanja Playhouse, трговскиот центар со преку 40 продавници и Кам маркетот.